Виховна робота


На групі продовженого дня працюють пальчики









Новий рік! Новий рік! 
































До нас завітав Святий Миколай!




Урок – гра
«Птах сильний крилами, а людина – дружбою»

Мета. Уточнити значення поняття дружба, з’ясувати складові дружби та в практичній діяльності довести її значення в досягненні успіху в навчанні, творчій діяльності кожного члена класного колективу та колективу і цілому. 

Обладнання: смайлик – сонечко (6 штук), 6 долоньок з буквами слова дружба, слово ДРУЖБА та назви її складових (довіра, підтримка, повага, злагода, взаємодопомога, терпіння…),

Хід заходу
І. Організація колективу.
Вітання вчителя.
Психологічна вправа «Передай посмішку» (На кожну команду (групу дітей) дають по одному смайлику - сонечку, що посміхається. Завдання: посміхнутися сонечку та передати його, посміхаючись товаришу з групи).
ІІ. Мотивація діяльності.
-         Привітання з початком нового навчального року дітей та батьків. Побажання досягнути успіху кожному з присутніх у цьому навчальному році,здійснення всіх планів та мрій.
-         Щоб вам було легше на шляху до вершини знань, спробуйте відгадати дуже важливу річ. Саме вона нас щодня підтримує, надихає, заспокоює, допомагає.
-         А відгадати вам допоможуть долоньки на ваших партах. На кожній з них є одна буква. Прилаштуйте свої долоньки на дошку так, щоб вийшло чарівне слово. (По одному члену групи виходять з долоньками і прилаштовують свою букву на дошку. Утворюючи слово «ДРУЖБА»).
-         Хто знає, що означає це слово? (Відповіді дітей)
ІІІ. Проблемне завдання.
-         Зараз ми пограємося в різні ігри та спробуємо переконатися: чи правильно ми здогадалися і чи справді дружба може допомогти досягти успіху.
-         (На дошку вивішую слово «ДРУЖБА» та стрілочки (що вона означає)

                                    

 

    ДРУЖБА -
 




ІV. Вирішення проблеми.
Гра 1. «Рукавичка». (Для дітей)
Кожній групі дається аркуш паперу А4. Групи шикуються біля свого аркуша на вільному місці класу. По команді треба всім членам групи стати на аркуш паперу так, щоб ноги не виходили за його межі. Виграє та група, що змогла першою це зробити. Відзначаємо оригінальний підхід (на одній нозі, тримати товариша на собі,…)

Висновок: Що допомогло групі виконати завдання?  (Вміння слухати одне одного, взаєморозуміння, підтримка, злагода, довіра)

Гра 2.Туристи. (Для батьків)
Потрібно 5-6 чоловік. Ведучий говорить, що ваша група йде в похід. На шляху до потрібного пункту зупинки будуть траплятися несподівані перешкоди. Вам треба взявшись за руки, не припиняючи руху подолати ці перешкоди. При цьому не розірвати жодного разу рук, щоб не втратити товариша.
Група починає рухатися по класу.
Ведучий поступово називає перешкоди:
-         калюжа
-         суха гілка
-         вузький прохід
-         прірва
-         звисаюча низько гора.
(Люди рухами показують як по черзі група долає перешкоди, але руки при цьому не розривають)

Висновок роблять діти: Які дії групи допомогли їм подолати всі перешкоди?
                                      (злагода, допомога, підтримка, терпіння)

Гра 3. Друкарська машинка.
Кожна група отримує набір букв певного слова (складові поняття «дружба»). Завдання: взяти букви у руки і стати так, щоб утворилося слово. Можлива допомога батьків,якщо букв більше, ніж дітей.
Група 1: довіра
Група 2: повага
Група 3: підтримка
Група 4: злагода
Група 5: терпіння
Група 6: допомога
( Готові слова вчитель вивішує на дошку біля стрілочок)

V. Підсумок діяльності.
-  Так з яких же частин складається дружба?
- Відгадайте кінець речення «Ми сильні, якщо між нами є … (дружба)»
- А коли ми сильні, то зможемо підкорити будь-яку вершину!
- Тож успіху нам усім!
А на додачу – солодкий сюрприз від старших членів нашої великої класної родини!



Відділ освіти молоді і спорту Гуляйпільської міської ради

КЗ «Гуляйпільський колегіум «Лідер»  Гуляйпільської міської ради














Мова – душа народу

(Виховна година для учнів 3 класу)



Підготувала:
Самовол Людмила Іванівна
вчитель початкових класів
вищої кваліфікаційної категорії
з педагогічним званням
«вчитель-методист»







Гуляйполе
Листопад 2019 р.
Мета.  Збагатити учнів знаннями про рідну мову, довести значущість знання рідної мови для кожного громадянина України як засобу для особистого розвитку, навчання і виховання. Розвивати вміння працювати в групах, бути уважними та ввічливими одне до одного; читацькі навички, творчі здібності, вміння працювати із словником; збагатити словниковий запас дітей та сприяти розвитку мислення. Спонукати до вивчення рідної мови, виховувати шанобливе ставлення до мови, любов до рідного слова.

Обладнання. У кожного учня – кольорова фігурка для розподілу на групи, на партах кожної групи – прапорець кольору групи, конверти завдань,

Тип уроку: квест - гра
Хід заходу
І. Організація учнів
Психологічна вправа для налаштування до роботи:
«Комплімент».
-         Ми сьогодні багато вже працювали, трішечки стомлені. Тож скажемо одне одному найкращі слова, які кожен з нас хоче почути (ласкаве імя, похвала зовнішнього вигляду сьогодні, подяка за допомогу на уроках, слова підтримки тому, хто сьогодні цього потребує, …)
Комплімент – (словник) – це особлива форма похвали, вираз схвалення, поваги, визнання або захоплення; любязності, приємні слова, утішний відгук. Простий, але потужний засіб, що допомагає встановлювати добрі стосунки з іншими людьми.
ІІ. Мотивація діяльності.
-         Дорогі діти, місяць листопад у нашій країні – особливий. Саме цього місяця наша країна відзначає цілу низку дуже важливих дат. Однією з них є День української писемності та мови, що відзначається 9 листопада. Наша школа шанобливо ставиться до цієї дати і ми традиційно проводимо цього дня конкурс знавців української мови. Цього року ви теж стали учасниками цього конкурсу. Нагадаю, що найбільше балів змогли набрати учні : Васецька Маша, Слєпцова Аня, Целіковська Маша, Подоляко Єва, Манжара Поліна. Привітаймо їх дружними оплесками.
-         Цей конкурс показує обізнаність своєю мовою, показує, чого ми ще не знаємо, над чим ще треба попрацювати. А чи знаєте ви, яке значення для кожного з нас має наша рідна мова?
-         Зараз ми спробуємо у цьому розібратися. А допоможе нам гра – квест. Пам’ятаєте, що таке квест? (Гра, де виконуючи низку завдань ми поступово відгадуємо невідоме слово або предмет, чи вислів, які або доведуть наші припущення, або ж спростують їх).
-         Працювати ми будемо в групах. Тож розділимося на них за кольорами. ( У дітей на партах є кольорові фігурки) Займіть кожна група своє місце за прапорцем свого кольору.
ІІІ. Гра – квест.
Завдання 1. (Додаток 1)
1,2, 3 групи: прочитати та продемонструвати мирилки
4, 5, 6 групи: Вставити слова у речення.
-         Як називаються ці коротенькі віршики? Для чого вони? Чого вчать?
-         Як називаються слова, які вставляли? (Ввічливі)
-         Чого вчать нас ці твори та слова? (Бути ввічливими, миритися, не сваритися)
-         Отже, мова виховує
Перевірка роботи груп і прикріплення першого слова на дошку. (МОВА)
Завдання 2. (Додаток 2)
1,2 групи отримують забавлянки
3.4 групи отримують лічилки для ігор
5,6 групи – колискові пісні
Завдання: прочитати свої твори виразно, продемонструвати їх, вказати, як  називаються ці твори в літературі і чого вони вчать?
Перевірка : забавлянки - для фізичного розвитку маленьких діточок;
                    лічилки – для активних ігор
                    колискові – для відпочинку
Висновок   - мова вчить бути здоровими.
Прикріплення другого відгаданого слова ВДОСКОНАЛЮЄ
    Завдання 3 (Додаток 3)
Кожна група отримує фразеологізм та заміняє його словом – синонімом, пояснює його значення.
-         Чому люди так кажуть?
-         Отже, мова вчить мислити.
Прикріплення третього відгаданого слова - СЕРЦЕ І РОЗУМ
Завдання 4 (Додаток 4)
-         Прочитати значення давніх слів і пояснити,як їх зрозумів.
-         Для чого нам це знати? (щоб розуміти як утворювалася наша мова, як говорили люди в давні часи, прочитати у старовинних книгах як вони жили.
-         Отже, мова – хранителька історії нашого народу.
Прикріплення нового відгаданого слова – НАРОДУ
Завдання 5. (Додаток 5)
Кожна група отримує набір слів , з яких треба утворити речення – прислівя.
-         Діти, як називаються такі речення? Хто їх придумав? Для чого?
-         Отже, мова – навчає, передає досвід поколінь.
Кріпимо наступне відгадане слово – РОЗВИВАЄ
Завдання 6 (Додаток 6)
Групи отримують слова пісні, яку виконують усі разом.
-         Що ми зараз робили? (Співали)
-         Коли люди співають? Для чого слухають пісні? (Щоб розважитися, поділитися настроєм)
-         Отже мова – розважає.
Останнє слово вислову – ЇХ.
ІV. Підсумок гри.
1.     Бесіда
-         Прочитайте вислів відомого українського письменника Олеся Гончара:
«Мова вдосконалює серце і розум народу, розвиває їх».
-         Чи переконалися ви у цьому під час гри?
-         Так для чого треба вчити українську мову?
-         Чи змінилося у вас ставлення до рідної мови?
-         Які виникли бажання?
-         Що найбільше сподобалося в грі?
2.     Гра «Капелюшки мислення» .
За кубиком з капелюшками кожна група дає відповідь на запитання капелюшка, що випав на грані кубика.
Використані джерела:

Додатки
Додаток 1
Описание: C:\Users\Treezy\Desktop\Мовний квест\Мирилка 5.jpgОписание: C:\Users\Treezy\Desktop\Мовний квест\Мирилка 1.jpg            Описание: C:\Users\Treezy\Desktop\Мовний квест\Мирилка 2.jpg
Доповни речення словами:
-         … я не встигла записати домашнє завдання.
-         Толю, допоможи мені, … … , полити квіти у класі.
-         Тетянко, … мене за учорашнє запізнення.
-         … …, діти, я рада вас бачити!- привіталася вчителька зранку.

Довідка: Доброго ранку, вибач, будь ласка, перепрошую

Додаток 2
1.     Забавлянки
1.      Заєць спати захотів, (позіхати)
Сам ліжечко постелив, (імітуємо рух)
Сам зробив собі подушку, (імітуємо як підбиваємо подушку)
Примостив її під вушко. (показуємо, як саме)
Тільки дуже довге вушко – (беремо дитя за вушко)
Все звисає із подушки. (гладимо вушко)
2.      Скочив котик,
Сів на плотик.
Миє ротик (показуємо як миє ротик)
І животик. (гладимо себе по животику)
Він біленький
І чистенький, - (гладимо собі щічки)
Гарний Мурчик
мій маленький. (гладимо себе по голівці)
3.     Пальчик, пальчик, де ти був? (беремо мізинчик)
Я з цим братцем в ліс ходив, (беремо безіменний пальчик)
А з цим братцем борщ варив, (беремо середній пальчик)
А з цим кашу куштував, ( беремо вказівний пальчик)
А з найбільшим заспівав, заспівпав. (беремо великий пальчик)
2.     Лічилки
1.     Тікав заєць через міст.
Довгі вуха, куций хвіст,
А ти далі не тікай,
рахувати починай,
раз, два,три - вийди ти.
2.     Раз, два, три,
чотири, п'ять-
п'ять горобчиків летять,
Раз, два, три, п'ять -
йду четвертого шукать.
3.     Колискові
УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КОЛИСКОВА “ОЙ ЛЮЛІ, ЛЮЛІ”
Ой люлі, люлі,
Налетіли гулі, налетіли гулі,
Та й сіли на люлі.
Стали думать і гадать,
Чим дитятко годувать:
Чи бубличком, чи медком,
Чи солодким молочком…
Ми бубличок вхопим
а й медочок влупим
а й кашки наварим
а й молочка спарим
Колисочка рип-рип
а дитинка спить спить
Колисочка перестала
а дитиночка й устала.
УКРАЇНСЬКА НАРОДНА КОЛИСКОВА ПІСНЯ “ОЙ ХОДИТЬ СОН КОЛО ВІКОН”
Ой ходить сон коло вікон,
А дрімота коло плоту.
Питається сон дрімоти:
“А де будем ночувати?”
“Де хатонька теплесенька,
Де дитина малесенька,
Туди підем ночувати,
І дитину колисати.”
Ой намота та воркота
На дитину та дрімота,
Котик буде воркотати
Дитинонька буде спати.
Додаток 3
Ламати голову –
Мотати на вус –
Прикусити язика –
Бути на сьомому небі –
Кидати на вітер –
Сім пятниць на тиждень –

Додаток 4
Гостинець – шлях, дорога
Другиня – подруга
Наказаніє – наука, навчання
Прохажка – прогулянка
Студня – криниця, колодязь
Хитрость – мистецтво; вміння, знання
Утлина – щілина, діра
Фортель – хитрість, брехня
Термина – повідомлення, сповіщення
Чада – діти, нащадки
Дельфін – спадкоємець, наступник
Позор – видовище, зборище

Додаток 5
Прислівя:
Будь господарем своєму слову.
Щире слово, добре діло душу й серце обігріло.
Шануй батька й неньку, то буде тобі скрізь гладенько.
Не будь лише сином свого батька, будь людським сином.
Не місце прикрашає людину, а людина місце.
Якщо народився людиною, треба нею й померти.

Додаток 6
Я малюю Україну

1.     Я малюю синє небо, річку і вербу.
Я малюю рідну землю, на якій живу.
Намалюю рідне місто, села і поля,
Щоб такою Україна завжди в нас була.

Приспів: Будь завжди веселою, вродливою,
                Виткана із сонця і тепла.
                Намалюю я тебе щасливою,
                Щоб завжди такою ти була.

2.     Намалюю дощ весняний, стежку, рідний дім,
Намалюю світлий ранок, де так добре всім.
Посміхнеться щиро сонце в небі золотім,
заспіває Україна дітям всім своїм.

Приспів: Будеш ти веселою, вродливою,
                Виткана із сонця і тепла.
                Намалюю я тебе щасливою,
                Щоб завжди такою ти була.  

День іменинника

Ведучий. Дорогі гості, діти! Сьогодні ми зібралися вшанувати наших іменинників, адже цього року кожен з них ступив на новий, цікавий  і загадковий поріг у наступний рік свого життя. Вони народилися у найкрасивіші та найбагатші пори року – літо та осінь.
Подивимося на цих красунчиків і привітаємо їх дружними оплесками! (Слайди презентацій з фото дітей та датами їх народження).
На днях народження повинні бути різні віталки, бажалки, кричалки та гралки. 
ВІТАЛКИ 
Ведуча ділить дітей на дві команди. 
По сигналу одна команда кричить "З днем!”, а інша-"народження!” 
В.: Оце привітали, так привітали! А тепер у нас справжній День народження? 
Віталки були. А бажалки? 
ЩО Ж, ДІТИ, НЕ ЗІВАЙТЕ, 
ХОРОМ, ДРУЖНО ДОПОМАГАЙТЕ! 
БАЖАЛКИ 
З днем народження вітаєм! 
Діти:Так-так-так! 
І, звичайно, побажаєм! 
Діти: Так-так-так! 
Вирости великими!
Діти: Так-так-так! 
Неодмінно потовстішать! 
Діти: Ні-ні-ні! 
Добре! Бути красивими, добрими, милими! 
Діти: Так-так-так! 
І крикливими, і сварливими. 
Діти: Ні-ні-ні! 
Щоб матусенька любила! 
Діти: Так-так-так! 
Ремінцем частіше била. 
Діти: Ні-ні-ні! 
Добре-добре, чупа-чупсами кормила! 
Діти: Так-так-так! 
Може досить нам вітати? Ігри треба починати. 
Діти: Так-так-так! 

З народженням дитини батьки дають їй імя. Це ім’я носить і їх ангел – охоронець, що знаходиться поруч з нею все життя, але невидимий для нас. Часом дітей називають іменами їх бабусь чи дідусів, або іменами знаменитих людей світу. Це роблять для того, щоб дитина унаслідувала долю своїх рідних або тих знаменитих людей. Тож кожне імя в народі має своє значення. Дізнаймося їх! (Слайди значень імен)
Гра 1. «Впізнай фрукт»
-         Виходять 2 гравця. Один отримує картку фрукта і стає обличчям до дітей. Другий гравець повертається до всіх спиною і за допомогою питань про цей фрукт намагається його відгадати. Запитання можна задавати лише такі, що вимагають відповіді «так» або «ні».
(Грають в першу чергу іменинники)
Ведучий. Ви вже дізналися значення імен, але помітили, що не всі значення вам притаманні. Багато яких зовсім вам не відповідають. ЧИ знаєте ви, чому так? Це тому, що на долю людини впливають небесні світила – зірки та сузіря. Кожен з вас народився у певному сузірї і має через це свої особливості. Їх вивчає наука астрологія. Тож звернемося до неї, щоб уточнити свої особливі риси.
(Слайди про знаки зодіаку)
Музична пауза – танці веселі з фізкультихвилинок
Гра 2. «Немовлята».
Грають 3 пари дітей. 1 – дитя, 2 – мама. Мамі треба за пеленати дитину (туалетним папером), одягти чепчик і дати соску – пустушку. Хто першим? А потім роз пеленати дитину (розірвати папір і швидше вибратися з пелюшок)
Гра 3. Знайди друга.
Грає 1 пара дітей. Їм завязують очі і розкручують. Після цього дітям треба знайти одне одного та потиснути руку товаришу.
Гра 4. Господарочка.
Грає 2 пари дітей. У кожній парі дітям звязують руки (по одній з кожного). Маємо 2 пари близнюків, у яких по 4 ноги, але по 2 руки. Їм треба розвішати випрані дитячі речі на верьовку. Але працювати доведеться двома руками різних людей одночасно. Чия пара буде вправнішою за однаковий час?
Ведучий.
-         Чи сподобалося вам таке вітання?
-         Тож прийміть ще раз наші вітання з днем народження та всі прийміть солодкі вітання від батьків.

Інвентар для ігор:
·        Ковпачки іменинникам
·        Повітряні кульки для залу
·        3 рулони туалетного паперу
·        3 соски-пустушки (солодкі)
·        3 чепчики
·        Верьовка для випраних речей
·        Прищепки
·        Маленький дитячий одяг

Комментариев нет:

Отправить комментарий

Дорогі діти! Спробуйте вчитися ще цікавіше за допомогою сайту за посиланням: https://learning.ua/matematyka/tretii-klas/ Тут ви знайде...